Haberler

Kentsel dönüşüme 77 ilden 33 bin 275 başvuru yapıldı...
Kentsel dönüşüme 77 ilden 33 bin 275 başvuru yapıldı...


 İstanbul'un kentsel dönüşümle yenilenmesinde, bemtaş betonboru ve  parke taşı merkezi olarak, kaliteli üretimlerimizle, kentimizin sağlam altyapıya kavuşmasına katkıda bulunmaktayız.  www.bemtas.com.tr   444 18 34 


 


Bursa’da yapılan patlatmalı yıkım sonrası kentsel dönüşüm kapsamında riskli evini yenilemek isteyenlerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuruları katlanarak artıyor. Kentsel dönüşüme 77 ilden 33 bin 275 başvuru yapıldı...

Marmara Depremi’nin 14. yıldönümünde Bursa’da yapılan patlatmalı yıkım sonrası kentsel dönüşüm kapsamında riskli evini yenilemek isteyenlerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuruları katlanarak artıyor. Bakanlığa İstanbul, Ankara, Balıkesir, Eskişehir ve Diyarbakır gibi illerden yoğun şekilde kentsel dönüşüm başvurusu gelirken, Bayburt, Karaman ve Yozgat’ta oturanlar  “bizde deprem yok” gerekçesiyle dönüşüme ilgisiz kaldı.


 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmara Depremi’nin 14. yılında başlattığı kentsel dönüşümün 3. Etabında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yoğun yıkım başvuruları geldi. Vatandaşların başvurusu üzerine bugüne kadar 33 bin 275 bağımsız birim, bakanlığın lisans verdiği kurum ve kuruluşların gerçekleştirdiği incelemenin ardından riskli tespit edildi. Bakanlar Kurulu kararıyla riskli alan ilan edilen bölgelerde ise 185 bin 287 konut riskli sayıldı. Türkiye genelinde riskli alan ve riskli binalarda bugüne kadar toplam 154 bin 986 bağımsız birimin yıkımı gerçekleşti.  


 Kentsel dönüşüme en fazla talep 23 bin 269 bağımız birimle İstanbul’dan gelirken, İstanbul’u bin 203 konutla Ankara, 637 konutla Eskişehir, 497 konutla İzmir, 447 konutla Diyarbakır, 327 konutla Hatay, 209 konutla Balıkesir, 179 konutla Antalya ve 165 konutla da Elazığ 165’le takip etti.


 “Bizde Deprem Yok” Dediler Dönüşüme İlgisiz Kaldılar


 Aet Riski Altındaki Alanların Dönüşümü  Kanununa 4 il ilgisiz kaldı.  Bayburt, Karaman ve Yozgat’ta vatandaşlar deprem kuşağında yer almadıkları gerekçesiyle binaların risk tespitini yaptırmazken, birinci derece deprem bölgesin olan Siirt’ten de dönüşüme hiç başvuru gelmedi.


 Kentsel dönüşümü 81 ile yayma konusunda kararlı olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı söz konusu illere özel çalışma başlatarak “kentsel dönüşümün sadece depremle ilgili bir konu olmadığını, binaların taşıyıcılarının sağlamlığının yanı sıra, sel, heyelan, kaya düşmesi, çığ gibi afetleri de kapsadığını” anlatmaya çalışıyor. Konya, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da, kendiliğinden çöken binaları örnek gösteren Bakanlık yetkilileri, riskli bina tespitleri için 4 ildeki vatandaşlardan destek bekliyor.


Türkiye baştan aşağı yenileniyor. Kentsel dönüşüme 77 ilden 33 bin 275 başvuru yapıldı... Bemtaş kentsel dönüşüme, TSE belgeli, İller Bankası onaylı kalitesiyle Kentsel dönüşüme katkı sağlamaktadır.


  beton, betonboru, beton boru, betonarme boru, boru, büz, künk, pipe, bemtaş, bordür, bordür taşı, oluk, oluk taşı, parke taşı, taş parke, beton parke taşı, altyapı, rogar, rogar kapağı, baca,belediye,inşaat,altyapı, istanbul betoboru fiyatları


BEMTAŞ BETONBORU VE PARKETAŞI                                                  


 TEL: 444 18 34        FAKS: 0212 683 18 15 e-posta: bemtas@bemtas.com.tr


 
Yapım : www.simge.com.tr - 2009